Penti Siber Saldırıya Uğradı !

  • Lore Security
  • 05 Ağustos 2020
Penti Siber Saldırıya Uğradı !

 

Geçtiğimiz aylarda ebebek siber saldırıya mağruz kaldığını duyurmuştu. 31 Temmuz tarihinde ise Penti siber saldırıya mağruz kaldığını açıkladı. Penti tarafından yapılan açıklama ;

“Değerli Müşterimiz,

Dünyada ve ülkemizde her geçen gün artan siber saldırıların hedefinde birçok devlet kurumu v­e özel şirket yer almakta. 31 Temmuz 2020 Cuma günü, son zamanlarda dünya çapında birçok kurumun da karşılaştığı, uluslararası şebekeler tarafından organize edilen bu tarz siber saldırılardan birinin de şirketimizi hedef aldığını tespit ettik. Bilgi teknolojileri ekibimizin, siber güvenlik ekibimizin ve siber güvenlik hizmeti aldığımız paydaşlarımızın da çalışmaları ile bu saldırıya hemen müdahale ederek karşılık verdik ve saldırganların sistemlerimize erişimlerini engelledik. Çalışmalarımız neticesinde müşterilerimiz, iş ortaklarımız ve çalışanlarımız açısından oluşması muhtemel riskleri bertaraf etmeyi başardık ve devam edebilecek saldırılar için de önleyici ve alt yapımızı kuvvetlendirici çalışmalarımıza devam ediyoruz.

Belirtmek isteriz ki hiçbir müşterimizin kredi kartı bilgisi ile ilgili bir risk söz konusu olmadığı gibi, Penti olarak tüm dünyadaki 600 mağazamızda, penti.com ve penti mobil uygulamamız ile de 7/24 müşterilerimize hizmet vermeye devam ediyoruz.”

Penti kredi kartı bilgilerini sistemlerinde tutmadığını özellikle belirtti.

 

 

Lore Security
Admin
  • Kategoriler: