Security Operation Center

Siber saldırılar giderek daha hızlı ve yaygın hale geldiğinden, veri güvenliği her yıl kurumsal işletmeler arasında her zamankinden daha kritik bir sorun haline gelmektedir. LoreSecurity’nin tamamen yönetilebilir güvenlik hizmeti ile SIEM ve SOC yönetiminin zorluklarıyla başa çıkabilir. Şirketiniz de siber güvenlik tehditleriyle mücadele etmek için gerekli bilgi ve beceriyi sağlamış olursunuz.

SOC As A Service


Hizmet olarak Security Operation Center;

SOC, siber güvenlik olaylarını ve tehditlerini tespit etmek, analiz etmek, yanıt vermek ve bu tür olayların meydana gelmesini önlemek için eğitilmiş bir grup siber güvenlik uzmanı, güvenlik analisti ve mühendislerin bulunduğu bir dizi teknoloji ve süreçten yararlanılan üst düzey teknolojik bir yapıdır. SOC personeli, çevrimiçi dünyadaki en son güvenlik tehditlerinin üstünde kalmayı mümkün kılan programlar ve analitik araçlarla çalışır.

Siber saldırılara günün herhangi bir saatinde maruz kalabilirsiniz. Bu saldırılar işletmenizin açık olduğu ya da açık olmadığı bir zamanda olabilir. Dünya üzerindeki saldırı modelleri incelendiğinde siber saldırıların birçoğu mesai saatleri dışında ve özellikle gece saatlerinde yapılmaktadır. Böyle bir durumla karşı karşıya kalmanız halinde felaket senaryosu sizin tahmin edebileceğinizden daha kötü bir hal almış olacaktır. Siber saldırıların erken fark edilmesi, saldırı türünün analizi ve saldırının engellenmesi sisteminiz için hayati önem taşımaktadır. Bu nedenle 7/24 güvenlik izlemesi kilit önemdedir ve siber güvenlik, sürekli gelişen siber saldırı dünyasını anlayan, analiz edebilen ve engelleyebilen özel siber güvenlik uzmanları tarafından tüm gün boyunca ele alınmalıdır.

Siber korsanlar sistemlere girmenin ve hedeflerden veri çalmanın ya da zarar vermenin yeni yollarını geliştirdikçe, SOC mühendisleri de sürekli olarak en son tehditleri inceler ve siber güvenliği en yüksek seviyede tutmak için karşı önlemler geliştirirler.

Şirketlerin kendi güvenlik operasyon merkezlerini işletmeleri , güvenlik bilgileri ve olay yönetimi açısından oldukça zor ve maliyetli olabilir. Böyle bir yapı için personel olarak siber güvenlik uzman ve analistlerine ihtiyaç bulunmaktadır. Bunun yanı sıra olay yönetimi konusunda gerekli korelasyon kurallarını belirlemek ve yönetmek için üst düzey bilgiye sahip olmak gerekmektedir.

Loresecurity'nin tamamen yönetilebilir güvenlik hizmeti ile SIEM ve SOC yönetiminin zorluklarıyla başa çıkabilir. Şirketiniz de siber güvenlik tehditleriyle mücadele etmek için gerekli bilgi ve beceriyi sağlamış olursunuz.